Wiosna na działce

Po świętach,jak dopisze pogoda,zaczynamy na serio 🙂  nasze prace na działce. Możemy posadzić drzewa i krzewy iglaste i liściaste .Po raz pierwszy możemy skosić trawę,wykonać wertykulację jak i aerację  trawnika.Uzupełniamy ubytki i nawozimy. Kwiecień to odpowiednia pora na zakładanie nowego trawnika.

Również dobrze jest przed rozpoczęciem  sadzenia roślinek określić pH  naszej gleby. W sklepach dostępne są pH-metry ,przy użyciu ,których dokonamy odpowiedniego pomiaru.Znajomość odczynu gleby pozwoli nam na ustalenie jakie gatunki roślin,będą nam w tym czy innym miejscu dobrze rosły.

Nowinki roślinne w tym roku to różne gatunki –Dziewanny 

To piękna architektoniczna bylina, która od czerwca do sierpnia zdobiona jest przez efektowne miedziano-pomarańczowe kwiatostany z fioletowymi włoskami.

wytrzymałość i odporność na niekorzystne warunki gdzie wiele roślin nie miałoby szansy rosnąć. Dobrze czuje się w miejscach słonecznych na  glebach piaszczystych i suchych. Można wykorzystać ją do nasadzeń w ogrodach wiejskich, przy zakładaniu nasadzeń naturalistycznych jak również na rabatach i do pojemników.

Dziewanna 'Clementine’

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ważne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *